Ośrodek Edukacji Muzycznej

SZKOŁA MUZYCZNA
W WARSZAWIE


Szkoła Muzyczna - Ośrodek Edukacji Muzycznej organizuje naukę muzyki dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych opartą o elastyczny program i indywidualne podejście do każdego ucznia, dostosowane do możliwości oraz chęci każdego uczącego się. Nauka odbywa się poprzez praktyczne działania; indywidualne lekcje gry na instrumentach muzycznych, indywidualne lekcje śpiewu oraz grupowe zajęcia z takich przedmiotów jak m.in. kształcenie słuchu, historia i literatura muzyczna, chór i jest realizowana w poniższych formach:

  • Społeczne Ognisko Muzyczne
  • Studio Muzyczne dla Dorosłych
  • Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia
  • Prywatna Szkoła Muzyczna II stopnia
  • Studium Podyplomowe
  • Chór

Program oraz wymiar godzin lekcji dostosowywany jest do możliwości, chęci i potrzeb uczącego się, bez względu na formę nauki, a także bez względu na reprezentowany przez ucznia poziom umiejętności.

Lekcje odbywają się w godzinach dostosowanych do wolnego czasu ucznia – godziny zajęć i ich wymiar są ustalane indywidualnie z nauczycielem.

Indywidualny charakter lekcji gry na instrumencie lub śpiewu jest jedyną sprawdzoną, skuteczną forma nauki. Lekcja grupowa gry na instrumencie to wyłącznie suchy, pozbawiony indywidualizacji instruktaż nauki (czyli teoria o nauce gry na instrumencie).

Każdy jest inny i tylko podczas lekcji indywidualnych nauczyciel jest w stanie w sposób praktyczny przekazać swoje doświadczenia i tajniki gry na instrumencie poprzez:

  • praktykowanie przez ucznia gry z towarzyszącymi tej grze uwagami, pouczeniami nauczyciela skierowanymi do tegoż ucznia
  • obserwację prezentowanego przez nauczyciela sposobu realizacji tych uwag
  • obserwację gry nauczyciela

Dydaktyczne zajęcia grupowe mające na celu rozwijanie umiejętności muzycznych mogą odbywać się w formie udziału w zespole kameralnym czy orkiestrze i przeznaczone są dla osób już umiejących grać. Jedynie chór jest odpowiednim zajęciem dla początkujących (jeśli niestety nie chcą rozpocząć nauki gry na instrumencie), na próby którego serdecznie zapraszamy także tych nie początkujących.
szkoła muzyczna - nauka muzyki - szlaczek z kluczy basowych 
Ośrodek Edukacji Muzycznej s.c 01-015 Warszawa, ul. Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3; tel: 022 838 38 53, 0 604 788 128
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) »»»